Licrus Mobil Desteklenen Cihazlar

Mobil uygulamalarımızı olabildiğince çok cihazda desteklemeye çalışıyoruz fakat çeşitli teknik kısıtlamalardan dolayı bazı sürümlerden öncesini artık desteklemiyoruz. Bunun için aşağıdaki başlıkları inceleyebilirsiniz.

Apple
iPhone ve iPad cihazlarda Mobil Servis/Teknisyen uygulamalarımızı kullanabilirsiniz. Bunun için cihazınızda minimum iOS 9.0 güncellemesini almış olmalısınız. Eğer telefonunuz iPhone4s ise iOS 9.0 güncellemesi alarak kullanabilirsiniz.

iPhone4s ve sonrası cihazlarda kullanabilirsiniz.

iPhone4 ve öncesi cihazlarda desteklenmez.

Google (Android)
Google tarafından geliştirilen cep telefonu işlemi sistemi olan Android yüklü telefon veya tabletlerde Mobil Servis/Teknisyen uygulamamızı kullanabilirsiniz. Bunun için telefonlarda Android 5.0 (Lolipop) ve sonrası güncellemeyi cihazınıza almış olmanız yeterlidir.

Android 5.0 (Lolipop) ve sonrası sürümlerde kullanabilirsiniz.

Android 4.4.2 (KitKat) ve öncesi sürümlerde desteklenmez.

Microsoft
Microsoft’un cep telefonu işletim sistemi olan Windows Phone cihazlarda artık Microsoft tarafından da desteklenmediği için bu cihazlarda Mobil Servis/Teknisyen uygulamamızı maalesef kullanamayacaksınız.

Windows Phone telefonlarda desteklenmez.

Bluetooth Yazıcı Desteği
Bluetooth özelliği bulunan cep telefonu ve tabletlerden Mobil Servis/Teknisyen uygulamamızı kullanarak servis fişi bastırabilirsiniz. Bunun için kullandığınız yazıcının bluetooth özelliğinin olması ve mobil uygulamalarımız tarafından desteklenmesi gerekmektedir. 2018 itibariyle testleri tamamlanmış ve sorunsuz bir şekilde aşağıdaki yazıcı modelini kullanabilirsiniz.

ZEBRA iMZ320 Bluetooth Printer.